fbpx

Porównanie kas fiskalnych online. Poradnik zakupowy dla salonów fryzjersko-kosmetycznych

Kasę fiskalną online muszą mieć wszystkie salony fryzjerskie i kosmetyczne do 1 lipca 2021r. W ramach Beauty❤Rabaty skorzystasz ze zniżki na wyłączność dla Beauty Razem oraz skorzystasz z pakietu bonusów.

Na stronie www.beautyrazem.pl/kasy/ dostępne są specyfikacje techniczne kas fiskalnych online PosnetNovitus, Elzab, Kasoterminali IPOS, terminali eService. Jeśli jesteś w Beauty Razem, Partnerzy z którymi wynegocjowaliśmy zniżki przyznają Ci rabat na te urządzenia.

O czym warto wiedzieć przed zakupem kasy fiskalnej online?

Konieczna jest ciągła łączność z internetem. Dlatego dostępne na rynku są wersje kas fiskalnych online z USB, Wi-Fi/Bluetooth, GSM. Jakie są zalety i wady tych rozwiązań?

 • Kasy fiskalne online z USB – czyli kasa musi być podłączona do internetu przez kabel USB. Ograniczona jesteś długością kabla oraz jesteś praktycznie przywiązana do miejsca.
 • Kasy fiskalne online z Wi-Fi – to rozwiązanie oceniamy na najkorzystniejsze i najbardziej optymalne. Masz nie tylko bezprzewodową łączność w salonie, ale też możesz udostępnić sobie internet ze swojego telefonu i wziąć kasę “pod pachę” do Klienta, czy postawić ją na targach czy konferencji.
 • Kasy fiskalne online z kartą GSM – kasa łączy się z internetem jak telefon. Musisz być cały czas w zasięgu i pamiętać, czy nie upłynie ważność karty, bądź czy nie skończy się na niej internet. Jeśli producent tego nie gwarantuje, warto wybrać opcje Wi-Fi.

Które kasy fiskalne są online, a które nie są online?

 • Napis kasa fiskalna online, połączona z Centralnym Repozytorium Kas (CRK) oznacza, że jest to kasa online i możesz jej używać także po 1.07.2021.
 • Napis kasa fiskalna z elektroniczną kopią paragonu oznacza, że to nie jest kasa online. Taka kasa jest ok. 200-300 zł tańsza, ale z punktu widzenia naszej branży jest bezużyteczna.

Na rynku są dostępne nie tylko kasy, ale też kasoterminale fiskalne online (np. iPOS). Jest to urządzenie, które pełni jednocześnie funkcję kasy fiskalnej online i terminala płatniczego. Część tego typu urządzeń jest zintegrowana z systemami rezerwacyjnymi, np. Booksy. Ciekawostką jest to, że iPOS jest zintegrowany z biurem księgowym Beauty Tax, co pozwala na błyskawiczny eksport danych do Twojej ulubionej księgowej.

Ważnym czynnikiem jest bateria kasy fiskalnej. Od jej trwałości i czasu pracy zależy, czy urządzenie w razie potrzeby może Ci służyć jako mobilne, czy będziesz “uwiązana” do kabelka. Dlatego uczciwie informujemy Cię w Beauty Rabatach, które z urządzeń Cię z baterią mogą zawieść.

Zamknięcie starej kasy z kopią elektroniczną, jest naszym dodatkowym obowiązkiem. Poleca na przegraniu zawartości do pamięci i przesłaniu niezbędnej dokumentacji do urzędu skarbowego. Serwisy kas fiskalnych z reguły realizują usługę w cenie 150-300 zł. Usługę taką można zlecić zdalnie, np. wysyłając kasę do serwisu i otrzymując zwrotnie nowe, wybrane urządzenie.

Być może słyszałaś, że są już wirtualne kasy fiskalne online. To fejk. Kasy wirtualne nie są obecnie dostępne, ponieważ żadna jeszcze nie doczekała się na homologację Głównego Urzędu Miar. Wirtualne kasy fiskalne to program-apka, którą instalujesz na tablecie, komputerze, czy telefonie. Płacisz za nią w abonamencie. Na dziś są tylko ciekawostką, trudno też oczekiwać że będą dostępne przed 2022 rokiem.

Ile kosztują kasy fiskalne online dla salonu fryzjersko-kosmetycznego?

W czerwcu 2021 to koszt od około 1650 zł do ponad 2 tys. zł brutto (zrabatowane). Niestety taki koszt musimy ponieść aby móc legalnie pracować od 1 lipca 2021 roku. Takimi cenami producenci realizują niestety swoje “żniwa” na zapominalskich.

Kiedy kasy fiskalne online są tańsze?

Jest to pułapka. Są tańsze, gdy nie są kasami fiskalnymi online. Są wtedy oznaczone jako “z elektroniczną kopią paragonu”. Modele kas bez modułu online są na rynku około 200-300 złotych tańsze niż kasy online – w naszej branży od 1.07.2021 r. nie możemy ich używać.

Co stanie się, gdy nie będę mieć kasy fiskalnej online?

Salon kosmetyczny nie może “nabijać” na starą kasę z kopią elektroniczną przychodu. Jeśli w tym czasie jedziesz na urlop, będziesz na chorobowym, czy nie będziesz pracować, nie musisz mieć kasy online. Aby móc przyjmować pieniądze za usługi fryzjerskie lub kosmetyczne po 1.07.2021 roku, musisz robić to tylko na kasie online.

Co ze zwrotem 700 zł z urzędu skarbowego?

Pod tym adresem napisaliśmy dla Ciebie poradnik jak uzyskać zwrot za kasę online. Nasza branża jest objęta obowiązkową fiskalizacją, dlatego należy nam się zwrot 700 zł za zakup kasy. Pamiętaj, że aby uzyskać zwrot, musisz zafiskalizować kasę w terminie, czyli nie możesz go przekroczyć.

Co się stanie, jeśli będę zwlekać z zakupem?

Czym bliżej 1 lipca, tym więcej dystrybutorów kas nie będzie w stanie zrealizować. Producenci już od maja wydzielają dystrybutorom i serwisantom kasy na sztuki. Trudnością nie jest już cena, ale dostępność.

Czy jest możliwe odroczenie terminu instalacji kasy online?

Tak, ale nie jest pewne. Przygotowaliśmy dla Ciebie wzór pisma z prośba o odroczenie, które składasz w urzędzie skarbowym. Przeanalizowaliśmy doświadczenia gastronomii. Są przypadki odroczenia i trzymania się bezwzględnie terminu. Weź na wzgląd, że nam już raz przesunęli obowiązek kas online z 1.01.2021 na 1.07.2021. W indywidualnych przypadkach argumentowanych artykułem z ustawy mogą się zgodzić, ale nie muszą. Niezależnie od pisma, rekomendujemy: trzymaj się terminu.

Porównanie kas fiskalnych online – przewodnik zakupowy

Wybór kasy fiskalnej online powinien być decyzją przemyślaną. Kasa fiskalna z jednej strony jest przykrym obowiązkiem, ale z drugiej strony powinna ułatwić Ci pracę. Będzie Ci służyć przez długi czas. Zobacz zestawienie plusów i minusów.

Przeczytaj także

Opcja 1: iPOS Smart – kasoterminal klasy premium

Zamawiamy tutaj: oferta@ipos.pl lub telefon 786 841 030, 786 841 031‬, 502 474 318‬, firma iPOS S.A.
“Dzień dobry, jestem z Beauty Razem, jaki rabacik?”

iPOS – opis skrócony: Kasa fiskalna online i terminal płatniczy w jednym. Wypasione urządzenie Premium o atrakcyjnym designie.

iPOS – kiedy wybrać: Gdy zależy Ci na jakości, prostocie, wielu możliwościach i bardzo wysokim standardzie. Bardzo pomocny gdy przenosisz z rabatem księgowość do biura księgowego Beauty Tax. Gdy nie masz terminala. 

Funkcja kasy fiskalnej online: TAK, zatwierdzona do użytku.

Funkcja terminala płatniczego: TAK, a dla Grupy obniżone prowizje.

Funkcje dodatkowe: Strona internetowa iPOS Web, na której widzisz 24/7 wszystkie paragony, raporty i faktury. Błyskawiczna współpraca z naszym grupowym biurem księgowy Beauty Tax (eksport dokumentów). Na kasoterminalu online w wariancie rozszerzonym (z tabletem) możesz zainstalować apkę do rezerwacji, np. Booksy.

iPOS – bateria: Klasyczna. Kasoterminal iPOS Smart polecany jest do pracy stacjonarnej w salonie.

iPOS – internet: Producent zapewnia połączenie internetowe Wi-Fi i GSM bez dodatkowych kosztów.

iPOS – serwis: Serwis w całej Polsce, także przy zakupie online z Beauty Rabaty.

iPOS – dostępność: Wysoka dostępność (500 sztuk) na 58.000 osób w Grupie i bardzo szybka dostawa.

iPOS – zalety: Urządzenie Premium o najlepszej funkcjonalności na rynku, bijący funkcjami na głowę inne kasoterminale. Jeden z 6 kolorów do wyboru. Terminal w pakiecie, z możliwym zwrotem 420 zł. Z terminala nie musisz korzystać.

iPOS – wady: Cena początkowa. Trzeba podpisać umowę. Z rabatami dla Beauty Razem, kasoterminal iPOS może być jednak bardziej opłacalny niż kasa + terminal.

Zwrot z Urzędu Skarbowego: TAK, 700 zł

Zwrot z Polski Bezgotówkowej: TAK, 420 zł

Serwis: TAK, w całej Polsce

Cena na rynku bez rabatów: 2299 zł + 39 zł /mc abonament + 149 zł fiskalizacja (netto). Prowizja kart płatniczych 0,59% + 10 groszy. Kolorowe boczki 49 zł netto. 

Maksymalny zwrot z US+PB: 700 + 420 zł = 1120 zł

Cena w Beauty Rabatach: 2299 1899 zł + 39 29 zł /mc abonament + 149 zł fiskalizacja, kolorowe boczki 49 zł gratis (netto). Prowizja kart płatniczych 0,59 0,55% + 10 groszy.

Beauty Rabat łącznie: 1049 zł (449 od razu, 600 zł/5 lat) + 200 zł (kupon BeautyRazem.pl)

Pobierz rabat na kasoterminal iPOS Smart.

Przeczytaj także

Opcja 2: Posnet Ergo Online Wi-Fi – prosta i tania

Zamawiamy tutaj: beautyrazem@it-logic.pl lub telefon 514-315-154, 501-553-118, firma IT-Logic.
“Dzień dobry, jestem z Beauty Razem, jaki rabacik?”

Posnet – opis skrócony: Kasa fiskalna online, najprostsza, i najbardziej popularna na rynku, od dużego producenta z rozbudowaną siecią serwisową. Najczęściej kupują małe salony i osoby mobilne.

Posnet – kiedy wybrać: Gdy zależy Ci na niskiej cenie i prostocie bez wodotrysków. 

Funkcja kasy fiskalnej online: TAK, zatwierdzona do użytku.

Funkcja terminala płatniczego: NIE, jest to “goła” kasa online.

Posnet – funkcje dodatkowe: To kasa podstawowa. Tania, kupujemy bo musimy. Nie oczekujmy wodotrysków, ale prostego użycia.

Posnet – bateria: Dobra. Można pracować stacjonarnie a jak trzeba, starczy by spakować pod pachę i iść do Klientki.

Posnet – internet: Wi-Fi. Łączysz się w salonie przez Wi-Fi (możesz podejść do Klientki) lub kabelkiem USB (recepcja). Pracując mobilnie udostępniasz Wi-Fi z telefonu. 

Posnet – serwis: Serwis w całej Polsce, także przy zakupie online z Beauty Rabaty.

Posnet – dostępność: Średnia dostępność (100 sztuk) na 58.000 osób w Grupie i dostawa w terminie.

Posnet – zalety: Tania. Prosta. Dobry serwis. Bez abonamentu.

Posnet – wady: Bez wodotrysków. Nie parzy kawy i nie sprząta. 🙂

Posnet – leasing: TAK. Można zapłacić od razu, albo wziąć w leasing.

Posnet – Zwrot z Urzędu Skarbowego: TAK, 700 zł

Posnet – Zwrot z Polski Bezgotówkowej: NIE (nie ma terminala)

Posnet – Serwis: TAK, rozbudowana sieć serwisowa w całej Polsce

Cena na rynku bez rabatów: ok. 1860 zł brutto + zamknięcie + fiskalizacja. 

Maksymalny zwrot z US+PB: 700 zł

Cena w Beauty Rabatach: 1860 1743 zł brutto. Darmowa fiskalizacja, dostawa, programowanie. Opcjonalny obniżony koszt zamknięcia (z 300 do 180 zł brutto).

Beauty Rabat łącznie: pow. 220 zł + 200 zł (kupon BeautyRazem.pl)

Pobierz rabat na Posnet Ergo Online Wi-Fi.

Przeczytaj także

Opcja 3: Novitus Nano Online Wi-Fi – tania z długą gwarancją

Zamawiamy tutaj: beautyrazem@pckf.pl lub telefon 722 388 400, 22 550-32-00. Firma Polskie Centrum Kas Fiskalnych (PCKF).
“Dzień dobry, jestem z Beauty Razem, jaki rabacik?”

Novitus – opis skrócony: Kasa fiskalna online, prosta i tania. Gwarancja 36 mc – na wyłączność. Bardzo popularna. Rozbudowana sieć serwisową. Najczęściej kupują małe salony i osoby mobilne.

Novitus – kiedy wybrać: Gdy chcesz mieć tanio proste urządzenie bez wodotrysków. 

Novitus – Funkcja kasy fiskalnej online: TAK, zatwierdzona do użytku.

Novitus – Funkcja terminala płatniczego: NIE, jest to “goła” kasa online.

Novitus – funkcje dodatkowe: To kasa podstawowa. Tania, kupujemy bo musimy. Nie oczekujmy wodotrysków, ale prostego użycia.

Novitus – bateria: Dobra. Można pracować stacjonarnie a jak trzeba, starczy by spakować pod pachę i iść do Klientki.

Novitus – internet: Wi-Fi. Łączysz się w salonie przez Wi-Fi (możesz podejść do Klientki) lub kabelkiem USB (recepcja). Pracując mobilnie udostępniasz Wi-Fi z telefonu. 

Novitus – serwis: Serwis w całej Polsce, także przy zakupie online z Beauty Rabaty. Priorytetowa obsługa w Warszawie, Łodzi i Poznaniu.

Novitus – dostępność: Średnia dostępność (100 sztuk) na 58.000 osób w Grupie i dostawa w terminie.

Novitus – zalety: Prosta. Tania. Wydłużona gwarancja do 36 miesięcy – na wyłączność dla nas i tylko u naszego Dystrybutora. Bez abonamentu.

Novitus – wady: Bez wodotrysków. Prosta, ale tania.

Novitus – leasing: TAK. Można zapłacić od razu, albo wziąć w leasing.

Zwrot z Urzędu Skarbowego: TAK, 700 zł

Zwrot z Polski Bezgotówkowej: NIE (nie ma terminala)

Novitus – Serwis: TAK, sieć serwisowa w całej Polsce, błyskawiczna obsługa w Warszawie, Łodzi, Poznaniu

Cena na rynku bez rabatów: ok. 1960 zł brutto (w tym ok. 1760 zł kasa, 200 zł wartość gwarancji) + zamknięcie + fiskalizacja.

Maksymalny zwrot z US+PB: 700 zł

Cena w Beauty Rabatach: 1960 1660 zł brutto. Darmowa fiskalizacja, dostawa, programowanie. Opcjonalny obniżony koszt zamknięcia (z 300 do 185 zł brutto).

Beauty Rabat łącznie: pow. 425 zł + 200 zł (kupon BeautyRazem.pl)

Pobierz rabat na Novitus Nano Online Wi-Fi.

Przeczytaj także

Opcja 4: Elzab K10 online Wi-Fi – ludzie narzekają na baterię i cenę

Zamawiamy tutaj: beautyrazem@pckf.pl lub telefon 722 388 400, 22 550-32-00. Firma Polskie Centrum Kas Fiskalnych (PCKF).
“Dzień dobry, jestem z Beauty Razem, jaki rabacik?”

Elzab – opis skrócony: Kasa fiskalna online, jedna z droższych na rynku, ze słabą baterią ale ładnym wyglądem. Najczęściej mają małe i średnie salony.

Elzab – kiedy wybrać: Gdy lubisz drogie i niekoniecznie lepsze. Gdy przedkładasz wygląd na funkcjonalność i prostotę.

Elzab – Funkcja kasy fiskalnej online: TAK, zatwierdzona do użytku.

Elzab – Funkcja terminala płatniczego: NIE, jest to “goła” kasa online.

Elzab – funkcje dodatkowe: Kasa podstawowa z dotykowym wyświetlaczem. Droższa od innych.

Elzab – bateria: Bardzo słaba. Z reguły nie nadaje się do pracy mobilnej.

Elzab – internet: Wi-Fi. Łączysz się w salonie przez Wi-Fi (możesz podejść do Klientki) lub kabelkiem USB (recepcja). Pracując mobilnie udostępniasz Wi-Fi z telefonu ale lecąc do Klientki bierzesz ładowarkę. 

Elzab – serwis: Serwis w całej Polsce, także przy zakupie online z Beauty Rabaty. Priorytetowa obsługa w Warszawie, Łodzi i Poznaniu.

Elzab – dostępność: Niska dostępność (50 sztuk) na 58.000 osób w Grupie i dostawa w terminie.

Elzab – zalety: Tylko design. Kolor różowy dodatkowo płaty. Lubisz ją lub nienawidzisz za baterię.

Elzab – wady: Wysoka cena. Bateria praktycznie wykluczająca nawet sporadyczną pracę mobilną.

Elzab – leasing: TAK. Można zapłacić od razu, albo wziąć w leasing.

Zwrot z Urzędu Skarbowego: TAK, 700 zł

Zwrot z Polski Bezgotówkowej: NIE (nie ma terminala)

Elzab – Serwis: TAK, sieć serwisowa w całej Polsce, błyskawiczna obsługa w Warszawie, Łodzi, Poznaniu

Cena na rynku bez rabatów: ok. 1700-1900 zł brutto + zamknięcie + fiskalizacja. Niska dostępność na rynku, ceny rosną.

Maksymalny zwrot z US+PB: 700 zł

Cena w Beauty Rabatach: 1800 1780 zł brutto. Darmowa fiskalizacja, dostawa, programowanie. Opcjonalny obniżony koszt zamknięcia (z 300 do 185 zł brutto). Na rynku prawdopodobnie kupisz w zbliżonej cenie, ale nie dostaniesz 200 zł kuponu Twojej ulubionej grupy. 🙂

Beauty Rabat łącznie: ok. 145 zł + 200 zł (kupon BeautyRazem.pl)

Pobierz rabat na Elzab K10 Wi-Fi.

Podsumujmy wszystkie te opcje kas fiskalnych online dla salonu kosmetycznego i fryzjerskiego:

Najprościej:

Wybierz najlepszą dla siebie opcję i pobierz Beauty Rabat (klik!).

Kliknij, aby pobrać rabat na zakup kasy online

TAGI

Komentarze

Beauty Razem

Beauty Razem

Wspólna inicjatywa blisko 50.000 Ekspertów Beauty, kosmetyczek, kosmetologów, stylistek, wizażystek, fryzjerek i przedstawicieli kilkudziesięciu pokrewnych specjalności.

 • Kontrola Sanepid - Poradnik i pomocna lista kontrolna

  Kontrola Sanepid – Poradnik i pomocna lista kontrolna

  99,00  z VAT

  lub za 0 zł z Kartą członkowską

  Dodaj do koszyka
 • BeautyRazem_Kontrola_PIP_Poradnik_i_Lista_kontrolna

  Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy – Poradnik i pomocna lista kontrolna

  99,00  z VAT

  lub za 0 zł z Kartą członkowską

  Dodaj do koszyka
 • Porada Prawna Beauty

  249,00  z VAT
  Dodaj do koszyka
 • Promocja!

  Salon Power Pack

  Original price was: 3.870,00 zł.Current price is: 999,00 zł. z VAT

  Najniższa cena z 30 dni: 999,00 

  lub za 0 zł z Kartą członkowską

  Dodaj do koszyka

Przeczytaj także

Przegląd kasy fiskalnej online

Posiadanie kasy fiskalnej online od 1 lipca 2021r. przez salony kosmetyczne i fryzjerskie, nie jest jedynym obowiązkiem związanym z samą kasą. Drugą ważną kwestią jest przegląd kasy fiskalnej online. Jako podatnik masz obowiązek zgłosić kasę do okresowego przeglądu technicznego. Kto wykonuje przegląd kasy fiskalnej online?

24.06.2021

Posnet – kasa fiskalna online – Rabat

Kasa POSNET ERGO ONLINE WI-FI jest najprostszym i najpopularniejszym urządzeniem na rynku. Jak zachwalają tę kasę fiskalną online producenci a jakie są opinie w branży beauty? Zobacz specyfikację techniczną, a gdy ją wybierzesz, kup kasę Posnet przez Beauty Rabaty taniej na wyłączność dla Grupy.

29.04.2021

Novitus – kasa fiskalna online – Rabat

Kasa fiskalna online NOVITUS NANO ONLINE Wi-Fi – czyli najpopularniejszy model Novitusa. Jak zachwalają tę kasę fiskalną online producenci a jakie są opinie w branży beauty? Zobacz specyfikację techniczną, a gdy ją wybierzesz, kup kasę Novitus przez Beauty Rabaty taniej na wyłączność dla Grupy.  

29.04.2021

Zapisz się, a nie przegapisz niczego ważnego. W naszym newsletterze znajdziesz informacje o najciekawszych dyskusjach, postach, produktach i nowościach, które ciągle pojawiają się w Grupie Beauty Razem!

Coś poszło nie tak. Spróbuj raz jeszcze.
Dziękujemy za zapis. Jesteśmy w kontakcie!
0
  0
  Twój koszyk
  Twój koszyk jest pustyWróć do sklepu