Karta Członkowska
Beauty Razem
to branżowy "Netflix" z ebookami, VOD, dokumentacją i stałym dostępem do grup FB.
Anna Kowalska
Data publikacji: 11.05.2026
Warszawska Akademia Medyczno-Techniczna Nauk Stosowanych (WAMT) jako pierwsza uczelnia w Polsce uzyskała uprawnienia do nadawania tytułu zawodowego magistra na kierunku podologia. To przełomowy moment dla rozwoju tej dziedziny, która coraz wyraźniej zaznacza swoją rolę w systemie ochrony zdrowia.
– Nowy kierunek odpowiada na rosnące potrzeby rynku oraz pacjentów, dla których profesjonalna opieka podologiczna staje się istotnym elementem profilaktyki i terapii – informuje uczelnia. Dotychczas brakowało w Polsce możliwości zdobycia pełnego wykształcenia akademickiego w tym obszarze na poziomie magisterskim.
Karta Członkowska
Beauty Razem
to branżowy "Netflix" z ebookami, VOD, dokumentacją i stałym dostępem do grup FB.
Anna Kowalska
– Podologia przestaje być postrzegana wyłącznie jako usługa kosmetyczna. Coraz częściej pełni funkcję wspierającą w procesach leczenia i profilaktyki zdrowotnej. Wprowadzenie studiów magisterskich to naturalny krok w kierunku profesjonalizacji zawodu – czytamy w komunikacie.
Program studiów łączy wiedzę teoretyczną z praktyką. Jego celem jest kształcenie specjalistów o wysokich kompetencjach, przygotowanych do pracy w środowisku interdyscyplinarnym oraz do podejmowania bardziej zaawansowanych wyzwań zawodowych.

Pracownia podologiczna, Warszawska Akademia Medyczno-Techniczna Nauk Stosowanych
Uruchomienie kierunku ma również istotne znaczenie dla budowania prestiżu zawodu podologa. Wyższe wykształcenie wzmacnia kompetencje specjalistów, buduje ich wiarygodność oraz otwiera nowe możliwości rozwoju zawodowego.
Rekrutacja na studia rozpoczyna się 15 maja 2026. Ze względu na wysoki poziom specjalizacji oraz jakość kształcenia liczba miejsc została ograniczona.
Studia II stopnia może rozpocząć absolwent studiów I stopnia na kierunku Kosmetologia. WAMT dopuszcza możliwość rozpoczęcia studiów przez absolwentów innych kierunków, dla których dyscypliną wiodącą były: nauki medyczne, nauki o kulturze fizycznej, nauki o zdrowiu biologia medyczna. Zobowiązani są oni jednak do odbycia odpłatnego kursu realizowanego przed rozpoczęciem I semestru kształcenia na zasadach określonych w zarządzeniu kanclerza.
WAMT to uczelnia niepubliczna do niedawna działająca pod nazwą Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Kształci studentów na poziomie licencjackim i magisterskim m.in. na kierunkach kosmetologia, pielęgniarstwo, dietetyka, zdrowie publiczne. Podologia dostępna była dotąd jako kierunek podyplomowy, podobnie jak kosmetologia kliniczna, onkokosmetologia, kosmetologia holistyczna i trychologia kosmetyczna.
TAGI
Przeczytaj także