fbpx

1 miliard zł miesięcznie dla Branży. Negocjacje Beauty Razem skuteczne.

Dlaczego wspólnota 50.000, wspieranie się i realne działania mają sens? Przeczytaj, jak wspólnie wynegocjowaliśmy 1 miliard miesięcznie złotych dla branży Beauty. Te działania były możliwe tylko dzięki synergii 50.000 serc. Choć na pewno nie wszyscy, to wiele firm będzie w stanie uzyskać pomoc. Naszym celem będzie teraz wytłumaczenie wniosków oraz podjęcie działań, by jak najszybciej nas otwarli.

Tydzień przed lockdownem: Nie zamykajcie!

25 marca 2021 roku rząd ogłosił, że 27 marca wprowadza kolejny twardy lockdown w całym kraju. Walka Beauty Razem o to aby do tego nie doszło do lockdownu, rozpoczęła się ponad tydzień wcześniej, gdy już robiło się gorąco. Grupa zwraca się wtedy do Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii z trzema postulatami:

 • Pozostawcie Branżę Beauty otwartą – bo jesteśmy bezpieczni
 • Wesprzyjcie finansowo przy spadkach – bo idzie nam słabiej
 • Komunikujcie, że możemy działać – bo ludzie sami nie wiedzą

Pełna treść apelu “Branża Beauty chce być otwarta i przyjmuje bezpiecznie” jest tutaj (klik).
Wiadomości Kosmetyczne: Branża beauty: Musimy zawalczyć o siebie, drugi raz tego nie przetrwamy

Po intensyfikacji kontaktów Beauty Razem z Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii, Minister Zdrowia Adam Niedzielski zakomunikował w Polsat News, że nie zamierza zamykać salonów fryzjersko-kosmetycznych, co możesz zobaczyć pod linkiem video: Gość Wydarzeń w Polsat News. Już tydzień później, stać miało się inaczej.

Niestety, do lockdownu doszło ze względu na wymykające się spod kontroli liczby zachorowań i musieliśmy się z tym wszyscy zmierzyć.

Dzień ogłoszenia lockdownu – Ministerstwo dzwoni do Beauty Razem z zaproszeniem na spotkanie

Choć lockdown ogłoszono o 11:00, założyciel Beauty Razem Michał Łenczyński jeszcze o 8:30 otrzymał zaproszenie na rozmowy Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii z przedstawicielami branży, niedługo po krótkiej i dość szokującej rozmowie telefonicznej. Miał w ekspresowym czasie skompletować zespół w obliczu zbliżającego się możliwego lockdownu, w atmosferze paniki która miała za moment wybuchnąć, setek telefonów z mediów i 50 tysięcy spanikowanych osób które za moment prawdopodobnie mają stracić pracę.

maile2

Spotkanie odbyło się o 12:30, a o konferencji Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, komunikowała Pani Minister Olga Semeniuk , w trakcie którego omówiliśmy wsparcie finansowego przedsiębiorców Beauty dotkniętych lockdownem który miał nastąpić już za 2 dni, a który został ogłoszony 1,5 godziny wcześniej.

W skompletowanym ekspresowo zespole z ramienia branży uczestniczyli Anna Aniszewska z Beauty Razem-Beauty Tax, Jadwiga Caban-Korbas na zaproszenie Michała Łenczyńskiego, Blanka Chmurzyńska-Brown z PZPK i Michał Łenczyński, założyciel Beauty Razem. Minister zwróciła się z prośbą o poinformowanie branży że spotkanie się odbyło i że już ze sobą rozmawiamy.

Tylko 1 na 300 korzystających wspiera Beauty Razem finansowo.
Wesprzyj nas cegiełką:

25 zł 50 zł 100 zł 200 zł
Możesz ustawić zlecenie stałe: 25 zł / mc 50 zł / mc 100 zł / mc 200 zł / mc

i odebrać materiał w podziękowaniu.

Przeczytaj także

W trakcie spotkania Beauty Razem jasno argumentowało, że tylko spełnienie postulatów może sprawić że lockdown będzie skuteczny, a w przeciwnym wypadku branża się nie zamknie z braku środków na życie. Dlatego środki musiały być w konkretnie określonej wysokości oraz maksymalnie szybko. Wskazaliśmy konieczność odmrożenia najbezpieczniejszej branży usługowej, a lek.med. Jadwiga Caban-Korbas solidnie uargumentowała, że branża powinna być odmrożona w pierwszym możliwym terminie.

Postulaty Beauty Razem przedstawione na negocjacjach 25 marca 2021:

 1. Zwolnienie ze składek ZUS za marzec (pkt. 1 w mailu) i kwiecień (pkt. 2 w mailu) 2021 – postulat zrealizowany częściowo (kwiecień)
 2. Szybka dotacja 5.000 zł dla mikro- i małych przedsiębiorstw (pkt. 3 w mailu) – postulat zrealizowany
 3. Świadczenie postojowe dla przedsiębiorcy, dla osób zatrudnionych na um. cywilnoprawnych (pkt. 4, 5 w mailu)  – postulat zrealizowany
 4. Dofinansowanie wynagrodzeń w wys. 6.000 zł, po 2.000 zł przez 3 miesiące do każdego etatu (pkt. 6) – postulat zrealizowany
 5. Bezwarunkowe, pełne umorzenie PFR 1.0, zwolnienie z opodatkowania wysokości umorzenia PFR 1.0 (pkt. 7 i 8 w mailu) postulat w fazie obietnicy (czekamy na aktualizację regulaminu PFR)

Szeroko na temat sytuacji Branży Beauty opowiada Michał Łenczyński na live. To film, który powstał 25 marca, czyli zaraz po spotkaniu z Panią Minister.

Tylko 1 na 300 korzystających wspiera Beauty Razem finansowo.
Wesprzyj nas cegiełką:

25 zł 50 zł 100 zł 200 zł
Możesz ustawić zlecenie stałe: 25 zł / mc 50 zł / mc 100 zł / mc 200 zł / mc

i odebrać materiał w podziękowaniu.

Przeczytaj także

Polecane dla Ciebie

 • Wspieram Beauty Razem

  Średnia kwota wsparcia: 800,00 

  lub za 0 zł z Kartą członkowską

  Wybierz kwotę

Beauty Razem na prośbę Ministerstwa przesyła listę kodów PKD.

Bezpośrednio po spotkaniu z MRPiT w oparciu o aktualne badania, notatki, analizy z Grupy, Beauty Razem listę kodów PKD argumentując ich wsparcie. Omówione to zostało z wszystkimi uczestnikami spotkania, by uściślić ostateczną wersję mailem. Po naszych dalszych rozmowach z Ministerstwem, praktycznie wszystkie kody zostały wpisane.
Efekt – w tarczach znalazły się ponownie kody branż związanych z nami, z maila:
 • 85.59.B Pozostałe pozaszkolne formy edukacji gdzie indziej niesklasyfikowane
 • 86.90.A Działalność fizjoterapeutyczna
 • 86.90.D Działalność paramedyczna
 • 96.04.Z Działalność usługowa związana z poprawą kondycji fizycznej

Efekt – w tarczach znalazły się nowe kody branż związanych z nami, z maila:

 • 96.02.Z Fryzjerstwo i pozostałe usługi kosmetyczne
 • 47.75.Z Sprzedaż detaliczna kosmetyków i artykułów toaletowych prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach

Niestety, na tamtym etapie kod 96.09.Z obejmujący m.in. PMU, tatuaż, piercing, nie został wtedy nigdzie zakwalifikowany, o czym szeroko pisały 6-7 kwietnia media w “przeciekach” – informowało o tym np. Prawo.pl, Infor.pl, PIT.pl – z każdej informacji medialnej wynikało, że tattoo/piercing oraz makijaż permanentny został pominięty. Dlatego zaraz po tych przeciekach w tej sprawie skutecznie interweniowaliśmy kontaktując się z Ministerstwem w dalszych dniach:

Efekt: i już się znalazł, co widać w rozporządzeniu.

Choć sukcesem jest uwzględnienie części łańcucha dostaw już w pierwszej fazie rozmów, czyli kodu sprzedaży detalicznej kosmetyków 47.75.Z, na chwilę obecną nie zostały uwzględnione kody hurtowe i na ten temat zamierzamy nadal rozmawiać.

1 kwietnia 2021 roku Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wsparcie dla branż poszkodowanych, zgodne z przedstawionymi wcześniej postulatami (czas filmu: 26:30).

Wzajemnie podziękowaliśmy sobie z Wiceminister Rozwoju ponownie za znalezienie wspólnego języka:

Do tego czasu nie było jednak wiadomo, kiedy napłyną pieniądze, a także jakie będą niuanse wsparcia, bo “diabeł tkwi w szczegółach”. Dlatego przez cały ten czas informowaliśmy media o realiach:

 • Konieczności pracy części z nas z braku środków do życia – aby jak najszybciej uruchomiono jak największe możliwe środki
 • Bezpieczeństwie salonów Beauty i absurdzie obostrzeń – aby jak najszybciej skłonić ich do odmrożenia branży

Błyskawiczna współpraca z Rzecznikiem MŚP

Beauty Razem bezpośrednio lockdownie zwraca się z prośbą o wsparcie do Rzecznikia MŚP p. Adama Abramowicza, a ten błyskawicznie apeluje do premiera Jarosława Gowina o wsparcie dla Branży Beauty. Pojawia się pismo z apelem bezpośrednio od instytucji oraz seria artykułów w najważniejszych mediach:

jednak do tego momentu nie wiadomo, czy obietnica zostanie zrealizowana i w jakim zakresie. Pomoc Rzecznika MŚP na prośbę Beauty Razem znacznie przyspieszają ten proces.

Tylko 1 na 300 korzystających wspiera Beauty Razem finansowo.
Wesprzyj nas cegiełką:

25 zł 50 zł 100 zł 200 zł
Możesz ustawić zlecenie stałe: 25 zł / mc 50 zł / mc 100 zł / mc 200 zł / mc

i odebrać materiał w podziękowaniu.

Przeczytaj także

Pierwsza konferencja prasowa Branży Beauty

… dlatego zorganizowaliśmy 29 marca Konferencję live (klik) która dotyczyła Lockdownu, a także braku wsparcia finansowego Branży Beauty przez rząd. Podczas konferencji przedstawiciele Branży – Anna Aniszewska i Michał Łenczyński – wielokrotnie podkreślali, że wsparcie jest potrzebne natychmiast i w jak największym wymiarze. Jednocześnie zwracano uwagę na to, że salony fryzjerskie, kosmetyczne to jedne z najbezpieczniejszych miejsc pracy, w których niezależnie od pandemii, utrzymywana jest w standardzie czystość i sterylność. W związku z tym powinny zostać jak najszybciej otworzone.

Ofensywa medialna Beauty Razem – ponad 200 mediów

Od momentu lockdownu nagłaśnialiśmy problem braku napływającego wsparcia, ale także konieczności jego błyskawicznego uruchomienia i konieczności błyskawicznego odmrożenia branży. Pośród setek mediów pojawiły się m.in. nagłówki:

innymi słowy, każdą formą dotarcia medialnego staraliśmy się zapewnić:

 • Jak najszybsze otwarcie – pokazując absurd
 • Jak najszersze wsparcie i jak najszybszy napływ środków

Lecz branża nadal jest w zawieszeniu. Bez konkretnego terminu otwarcia, bez konkretnego terminu i wysokości wsparcia, a napływające wieści o możliwym opóźnieniu wypłat środków dodatkowo komplikuje wieść z 7 kwietnia 2021r., kiedy rząd zdecydował się na przedłużenie Lockdownu z powodu zbyt wysokiej liczby zachorowań na COVID-19 oraz zbyt dużej liczby zgonów. Lockdown ma potrwać co najmniej do 18 kwietnia 2021 roku, co później ponownie przedłużono.

Miliard dla Branży po negocjacjach

12 kwietnia 2021r. W rozmowie z Beatą Lubecką – Gość Radio ZET, Wiceminister Rozwoju Olga Semeniuk zdeklarowała, że wynegocjowane wsparcie dla Branży Beauty to 1 mld złotych miesięcznie. Kolejna forma wsparcia na kwiecień to dodatkowo rozszerzone kody PKD – ponad 7 mld złotych oraz cytuje przyjęcie wszystkich 5 postulatów: 5000, dofinansowanie wynagrodzeń, postojowe, zwolnienie ZUS i umorzenie PFR 1.0 które ustaliła z Beauty Razem 25 marca.

Minister zapewniła też, że forma wynegocjowana wsparcia dla branży beauty to 1 mld złotych miesięcznie. Kolejna forma wsparcia na kwiecień to dodatkowo rozszerzone kody PKD – ponad 7 mld złotych.

Smaczek na koniec 🙂

Redaktor Lubecka cytuje na antenie “Rząd brnie w absurd”:

Źródło: RMF: Beauty Razem, grupa wsparcia 50 tys. przedsiębiorców i specjalistów branży beauty, krytycznie odnosi się do decyzji rządu o przedłużeniu obostrzeń do 18 kwietnia, co oznacza dalsze zamknięcie m.in. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. “Lockdown najbezpieczniejszej branży usługowej jest absurdem. Rząd zamiast przyznać się do błędu, brnie w ten absurd jeszcze głębiej” – przekazał PAP jej założyciel, Michał Łenczyński (Przeczytasz o tym m.in. w RMF)

A Minister Semeniuk cytuje Beauty Razem “Spełnionych zostało 5 na 5 postulatów” z tego tweeta Beauty Razem którego podaje dalej:

XD

Tylko 1 na 300 korzystających wspiera Beauty Razem finansowo.
Wesprzyj nas cegiełką:

25 zł 50 zł 100 zł 200 zł
Możesz ustawić zlecenie stałe: 25 zł / mc 50 zł / mc 100 zł / mc 200 zł / mc

i odebrać materiał w podziękowaniu.

Przeczytaj także

Polecane dla Ciebie

 • Wspieram Beauty Razem

  Średnia kwota wsparcia: 800,00 

  lub za 0 zł z Kartą członkowską

  Wybierz kwotę

Jest już rozporządzenie i będą pieniądze!

16 kwietnia 2021 roku w Dzienniku Ustaw zostaje opublikowane “ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW zmieniające rozporządzenie w sprawie wsparcia uczestników obrotu gospodarczego poszkodowanych wskutek pandemii COVID-19”.

Beauty Razem zdołało skutecznie wynegocjować wsparcie warte 1 mld zł miesięcznie m.in. kodu 96.02.Z (fryzjerstwo i pozostałe usługi kosmetyczne), 47.75 (sprzedaż detaliczna kosmetyków, m.in. w salonach) oraz po korektach 96.09.Z (obejmujący m.in. PMU, tatuaż i piercing). Po rozmowach funkcjonuje wsparcie zawartych w postulatach Beauty Razem m.in. 85.59.B (pozaszkolne formy edukacji gdzie indziej niesklasyfikowane), 96.04.Z (ochrona kondycji fizycznej), 86.90.A (działalność fizjoterapeutyczna), 86.90.D (działalność paramedyczna).

Nie, na chwilę obecną nie wszystko się udało. Wskazuje na to, że zwolnienia ZUS za cały marzec (czyli 4 dni lockdownu w tym 2 weekendowe) nie będzie, poza PKD zawartymi w mailu których wsparcie jest przedłużone. Umorzenie PFR 1.0 jest w fazie bezpośredniej obietnicy i jeszcze nie pojawił się nowy regulamin PFR, bo rozporządzenie jest świeże. Pod znakiem zapytania jest wiek firmy dla poszczególnych rodzajów dofinansowań – w większości wcześniejszych wsparć był to 1 rok i jak pojawią się akty szczegółowe jest szansa na znaczne skrócenie tego okresu.

Jedziemy dalej! Poradniki i LIVE!

Teraz naszą rolą jest wytłumaczyć Ci, jak pozyskać te środki.

Tutaj są poradniki które przygotowaliśmy:

Wstępny plan LIVE edukacyjnych:

 • 21.04 – Tarcza 9.0 z Beauty Razem – Przygotowanie do wniosków!
 • 26.04 – 5.000 z Beauty Razem – Składamy wnioski!
 • 27.04 – Dofinansowanie wynagrodzeń z Beauty Razem – Składamy wnioski!
 • 29.04 – Umorzenie PFR z Beauty Razem – Składamy wnioski!
 • 4.05 – Postojowe z Beauty Razem – Składamy wnioski!
 • 5.05 – Umorzenie ZUS z Beauty Razem – Składamy wnioski!

Na live zapisujesz się w Grupie.

Jeśli czujesz że nasza praca ma sens – jak już dostaniesz pieniądze, wrzuć cegiełkę żebyśmy mogli robić dalej to co robimy. 🙂

Tutaj jest link: www.beautyrazem.pl/wspieram/

Dziękujemy! <3

TAGI

Komentarze

Beauty Razem

Beauty Razem

Wspólna inicjatywa blisko 50.000 Ekspertów Beauty, kosmetyczek, kosmetologów, stylistek, wizażystek, fryzjerek i przedstawicieli kilkudziesięciu pokrewnych specjalności.

 • Kontrola Sanepid - Poradnik i pomocna lista kontrolna

  Kontrola Sanepid – Poradnik i pomocna lista kontrolna

  99,00  z VAT

  lub za 0 zł z Kartą członkowską

  Dodaj do koszyka
 • BeautyRazem_Kontrola_PIP_Poradnik_i_Lista_kontrolna

  Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy – Poradnik i pomocna lista kontrolna

  99,00  z VAT

  lub za 0 zł z Kartą członkowską

  Dodaj do koszyka
 • Porada Prawna Beauty

  249,00  z VAT
  Dodaj do koszyka
 • Promocja!

  Salon Power Pack

  Original price was: 3.870,00 zł.Current price is: 999,00 zł. z VAT

  Najniższa cena z 30 dni: 999,00 

  lub za 0 zł z Kartą członkowską

  Dodaj do koszyka

Przeczytaj także

Tarcze prądowe dla salonów przedłużone?

7 grudnia 2023 sejm przegłosował przedłużenie cen maksymalnych na energię o pół roku i jest to na 90% pewne. Nie wpłynie to na umowy Beauty Energia, czyli zakupu prądu od Beauty Razem (sprawdź) dla salonów, którym zamrażamy ceny na okres do 5 lat, czyli po tarczach. Po skutecznej interwencji Rzecznika MŚP współpracującego z Beauty Razem, […]

08.12.2023

Zapis LIVE: Wypełniamy wnioski Tarczy 9.0!

Wspólnie wypełniamy wnioski i tłumaczymy język prawny na ludzki! 🙂

18.04.2021

Postojowe dla Branży Beauty

Wszystko o postojowym dla Branży Beauty z Tarczy 9.0, wskutek rozmów Beauty Razem z ministerstwem.

15.04.2021

Zapisz się, a nie przegapisz niczego ważnego. W naszym newsletterze znajdziesz informacje o najciekawszych dyskusjach, postach, produktach i nowościach, które ciągle pojawiają się w Grupie Beauty Razem!

Coś poszło nie tak. Spróbuj raz jeszcze.
Dziękujemy za zapis. Jesteśmy w kontakcie!
0
  0
  Twój koszyk
  Twój koszyk jest pustyWróć do sklepu