Jak wyglądałaby Europa, gdyby głosowała tylko Branża Beauty? Powstał najbardziej zaskakujący sondaż wśród polskich kosmetyczek, fryzjerek, stylistek paznokci i właścicieli salonów kosmetycznych.
[Informacji dla mediów udziela Michał Łenczyński, michal@beautyrazem.pl, telefon do asystentki w stopce strony]
Ważna aktualizacja: Branża rozpoczęła promocję wśród klientów listy swoich kandydatów do europarlamentu “Piękna Europa” (kliknij by zobaczyć rekomendacje wyborcze branży beauty). W wyborach 2023, miała ona 80% skuteczność w postaci uzyskanych mandatów poselskich i senackich.
Wyniki byłyby zaskakujące:
Michał Łenczyński, prezes Fundacji Beauty Razem podkreśla, że to efekt skutecznego wprowadzenia VAT 8% na usługi kosmetyczne. Z tym postulatem Fundacja Beauty Razem popierała kandydatów do sejmu w 2023 roku (wprowadzając 80 dzisiejszych posłów i ministrów) i postulat swój przeforsowała.
VAT 8% na usługi kosmetyczne obowiązuje już od 1 kwietnia 2024. Projekt natychmiast zaczął zarabiać netto dla budżetu, dzięki skokowemu ograniczeniu szarej strefy.
100-tysięczna Fundacja Beauty Razem, opracowała sondaż wyborczy wśród swoich członków. W badaniu z dn. 2.06.2024 przeprowadzonym metodą CAWI na próbie 1837-1851 respondentów wzięli udział specjaliści beauty wielu dziedzin i właściciele salonów fryzjersko-kosmetycznych. Około 1/3 z nich to płatnicy VAT.
Właściciele salonów i specjaliści są najbardziej zaangażowaną grupą społeczną.
Odpowiedzi, z uwzględnieniem niezdecydowanych respondentów:
Wykres może być publikowany w mediach i social media bez ograniczeń. Prosimy o podanie źródła.
Jeśli głosy wyborców niezdecydowanych rozłożyłyby się proporcjonalnie, wyniki byłyby następujące:
Wykres może być publikowany w mediach i social media bez ograniczeń. Prosimy o podanie źródła.
Branża Beauty rozliczyła polityków z ubiegającej kadencji i stworzyła ponadpartyjną listę kandydatek “Piękna Europa”, które pomogą zrealizować postulat ochrony i poszerzania VAT 8% na usługi kosmetyczne i ochrony zawodu kosmetologa w “medycynie” estetycznej. Zapowiada zmasowaną promocję kandydatów tuż ciszą wyborczą. Efekt może być zaskakujący, bo model zadziałał w wyborach 2023 roku i skutkował zwycięstwem wyborczym i VAT 8% na usługi kosmetyczne.
Wracając do sondażu:
W badaniu odrzucono wyniki przypadkowych respondentów, którzy zaznaczyli opcję “Spoza branży” poprzez usunięcie rekordów i ponowne przeliczenie głosów wyłącznie branży.
W Grupie Fundacji Beauty Razem pojawią się neutralne grafiki zachęcające Twoje Klientki do pójścia na wybory.
Zobacz także ponadpartyjną listę kandydatów “Piękna Europa” (klik), którzy są sprawdzonymi ambasadorami Branży Beauty Razem i pracowali z nami w ubiegłej kadencji. To właśnie im warto pomóc, by oni pomagali nam dalej – już w Unii Europejskiej.
[W sprawie branży beauty i postulatów, informacji udziela Michał Łenczyński, założyciel Beauty Razem, telefon asystentki: 502-073-341]
TAGI
Komentarze
Przeczytaj także
Salony kosmetyczne, fryzjerskie, SPA, gabinety masażu czy barebershopy często korzystają z muzyki, aby zbudować odpowiedni klimat dla swoich klientów. Dobrze dobrana muzyka relaksuje, poprawia nastrój i wprowadza w atmosferę luksusu. Jednak czy muzyka w salonie może być odtwarzana legalnie i etycznie? To pytanie nurtuje wielu właścicieli salonów.
12 listopada 2024 r. odbyło się spotkanie Minister-Rzeczniczki MŚP, mec. Agnieszki Majewskiej z Fundacją Beauty Razem, prezesem Michałem Łenczyńskim.
Doszło do poważnej pomyłki w komunikacje Fundacji Obywatelskiego Rozwoju “deficyt (nie)odpowiedzialności” opiniującym projekt budżetu na 2025 rok. FOR podał kwotę nieuzyskanego VAT na usługi kosmetyczne w wysokości 7,2 miliarda złotych, podczas gdy faktyczna kwota wynosi średnio 220 milionów rocznie.
Wybierz swoją kartę członkowską, oszczędzaj i zarabiaj więcej. Mamy wszystko czego potrzebujesz w swoim biznesie beauty!