Karta Członkowska
Beauty Razem
to branżowy "Netflix" z ebookami, VOD, dokumentacją i stałym dostępem do grup FB.
Anna Kowalska
Data publikacji: 28.05.2025
Nie bójcie się utraty praw do wykonywania zawodu, zrobimy wszystko, abyście mogli go wykonywać w sposób stabilny i bezpieczny – zapewniają parlamentarzystki zasiadające w Sejmie i Senacie, z którymi spotkał się Michał Łenczyński, prezes Fundacji Beauty Razem. Celem spotkania była kontynuacja prac na rzecz wsparcia zawodu kosmetologa.
Michał Łenczyński, prezes Fundacji Beauty Razem, spotkał się dziś w Krakowie z parlamentarzystami, by zadać im pytanie o prace nad uregulowaniem zawodu kosmetologa oraz ochroną zawodu w kontekście rozwijającej się medycyny estetycznej i przekazywania kompetencji lekarzom i lekarzom dentystom.
Drodzy kosmetolodzy nie obawiajcie się, że utracicie prawo wykonywania zawodu. Trwają prace nad zmianami ustawowymi, a Fundacja Beauty Razem strzeże waszych praw
– podkreśliła Katarzyna Matusik-Lipiec, posłanka Koalicji Obywatelskiej, samorządowiec z Krakowa.
Katarzyna Matusik-Lipiec (posłanka KO) i Michał Łenczyński (prezes Beauty Razem)
Wiem, że zasługujecie na stabilne wykonywanie zawodu kosmetologa. To jest zawód, który od wielu lat cieszy się uznaniem. Zrobimy wszystko, abyście w sposób mogli w sposób stabilny, bezpieczny, przewidywalny mogli wykonywać ten zawód
– zapewniła Monika Piątkowska, prawniczka, senatorka Koalicji Obywatelskiej z Krakowa.
Monika Piątkowska (senatorka KO) i Michał Łenczyński (prezes Beauty Razem)
W Krakowie odbyła się dziś konferencja prasowa komitetów popierających wybór Rafała Trzaskowskiego na prezydenta. Była to okazja, by na gorąco, bezpośrednio spotkać się z osobami podejmującymi na co dzień decyzje w polskim parlamencie i przedstawić im postulaty przedsiębiorców działających w biznesie usług beauty.
Karta Członkowska
Beauty Razem
to branżowy "Netflix" z ebookami, VOD, dokumentacją i stałym dostępem do grup FB.
Anna Kowalska
te trzy biznesowe zagadnienia wspierane są przez 98 proc. członków 100-tysięcznej społeczności fundacji Beauty Razem. Ochrona zawodu kosmetologa stała się jednym z najbardziej palących problemów w sektorze i kluczowym postulatem, który podnoszony był w środowisku branżowym podczas kampanii prezydenckiej.
Przedstawiciele branży przypominają w mediach (m.in. Radio ZET i Fakt) szeroko cytowany dziś na całym świecie sondaż branży beauty z dn. 9-10.05.2025 r., który pokazuje jak istotnym czynnikiem w decyzjach jest ochrona praw zawodowych kosmetologów i czynniki biznesowe.
Cała branża usług beauty, stanowi 300 tys. wyborców – to właściciele salonów wraz z pracownikami, których co miesiąc odwiedza 10 milionów klientów. Sondaż, który Fundacja Beauty Razem przeprowadziła 9 maja br. (metoda CAWI, z pełnym targetowaniem na branżę beauty, poprzez bazę adresową i branżowe social media fundacji, 1256 respondentów) przed pierwszą turą wyborów prezydenckich wskazał, że tematy związane ze stabilnością prowadzenia działalności gospodarczej mają istotne znaczenie przy podejmowaniu decyzji wyborczych i głosowaniu na kandydatów.
Prezes Beauty Razem Michał Łenczyński udzielił dziś wywiadu międzynarodowej agencji informacyjnej Bloomberg, podkreślając rolę branży beauty w gospodarce, potrzeby ułatwień podatkowych i gwarancji praw zawodowych:
Michal Lenczynski, head of Poland’s biggest beauty business organization, asked Trzaskowski and Nawrocki if they will support such things as a guarantee to maintain a lower sales tax for cosmetic services and changing pension contributions. A poll by the group, Beauty United Foundation, found that 30.7% of its members voted for Trzaskowski, with 27.4% for Mentzen and only 6.7% for Nawrocki. The foundation represents 100,000 people, Lenczynski said. “World view issues are important, but the priority is the economy,” he said. “Many people are able to vote even against their beliefs to force politicians to meet their business expectations.”
Wypowiedź i sondaże fundacji Beauty Razem pojawiły się dziś także na łamach Polskiej Agencji Prasowej, TVN 24, Gazeta Prawna, Wyborcza, Onet, Wirtualna Polska, Portal Samorządowy, Polskie Radio 24, WNP, i polonijny Nowy Dziennik.
Fundacja Beauty Razem od lat apeluje o ustawę o zawodzie kosmetologa, która jest istotna dla zapewnienia wykształconym kosmetologom stabilności zatrudnienia i praw do wykonywania zabiegów estetycznych oraz zapewnia klientom bezpieczeństwo likwidując szarą strefę zabiegową.
Obecnie część środowiska lekarskiego domaga się, aby wiele zabiegów wykonywanych dotąd przez kosmetologów, w tym tak popularnych, jak mezoterapia igłowa, wypełniacze, nici liftingujące, czy zabiegi z zakresu laseroterapii, zostało objętych monopolem lekarskim.
Czytaj więcej: Kosmetologia: Czas na realizację obietnic. Oświadczenie Fundacji Beauty Razem
TAGI
Komentarze
Przeczytaj także