fbpx

VAT 8% stanie się faktem. Historyczny sukces branży Beauty Razem!

Michał Łenczyński z Beauty Razem doprowadził do obniżenia VAT do 8% na cały sektor Beauty. Po 4 latach starań, jego postulat zaakceptował i wdrożył premier Donald Tusk. Obniżka podatków wchodzi w życie 1.04.2024 roku. Przesyłamy komentarz autora postulatu i informacje ekonomiczne.

Uwaga: Ze względu na prawdopodobny zawał serca (to informacja dosłowna, a nie przenośnia) który przeżył inicjator starań o VAT 8% Beauty zaraz po ogłoszeniu decyzji premiera, prosimy o pobranie informacji i wypowiedzi z tej informacji prasowej, a w sprawach pilnych kontakt wyłącznie przez asystentkę: 502-073-341 i mail. Zbiorcza konferencja prasowa Beauty Razem którą poprowadzi Michał Łenczyński odbędzie się w środę 7.02 o godzinie 12-tej na Google Meet pod adresem: meet.google.com/chv-dced-mjh (uwaga, dostęp prywatny dla mediów, prosimy o potwierdzenie do poniedziałku, na michal@beautyrazem.pl).

4-letnie prace nad VAT – Skrót filmowy


Powyższy wywiad z sierpnia 2023 roku. Poniżej komunikat branży, szczegółowy opis dalszych działań i efekty ekonomiczne.

Zdjęcia do artykułów ze zgodą na publikację znajdują się na stronie: www.lenczynski.pl/zdjecia/
Klik: foto 1, foto 2, foto 3, foto 4, foto 5, foto 6, foto 7, foto 8, foto 9 (prosimy o wybranie losowych)
Infografiki Twitter/X: korzyść z VAT 8% dla Klientów, budżetu, salonu.

Komunikat medialny VAT branży ws. 8% na cały sektor beauty

Oświadczenie Beauty Razem ws. naszego postulatu VAT 8% na sektor beauty, możecie Państwo swobodnie cytować w całości lub części:

Wprowadzenie przez rząd postulatu Beauty Razem, czyli neutralnej stawki VAT 8% na całą branżę beauty to historyczne wydarzenie dla dziesiątek tysięcy ciężko pracujących kobiet, ale też całej Polski. Od 1 kwietnia 2024 cała branża beauty w Polsce nareszcie staje się silniejsza, bardziej konkurencyjna i przede wszystkim sprawiedliwa. Jesteśmy świadkami momentu, w którym polityka podatkowa wspiera rozwój małych przedsiębiorstw, zamiast je ograniczać. To sygnał dla przedsiębiorców, że państwo docenia ich trud i wkład w gospodarkę, a rząd realizuje obietnice i reaguje na poczucie nieuzasadnionej krzywdy. Ta krzywda wynikała z nieuzasadnionej dysproporcji opodatkowania fryzjerstwa (8 proc.) i pozostałych obszarów sektora beauty (23 proc.), trwała aż 18 lat i przynosiła fatalne skutki gospodarcze.

Rozumiemy obawy dotyczące tego, jak obniżka VAT wpłynie na ceny usług. Podkreślamy, że choć bezpośrednie obniżki cen mogą nie być widoczne, ta zmiana jest kluczowa dla stabilizacji cen w dłuższej perspektywie. W obliczu rosnących kosztów prowadzenia salonów, obniżenie VAT pozwala uniknąć hiperinflacji cen usług beauty, które wg. analiz ośrodka Beauty Research, działu Beauty Razem, w roku 2024 miały wzrosnąć o 15 proc., a w latach 2025-2026 nawet o 50 proc. w stosunku do cen dzisiejszych. Co więcej, oszczędności wynikające z VAT zostaną przez salony natychmiast zainwestowane w innych gałęziach gospodarki, więc państwa firmy będą miały wyższy przychód. Każda Polka i każdy Polak odczuje w postaci dodatkowych nawet 5-10 zł miesięcznie w portfelu.

Zmiana ta nie tylko stabilizuje ceny, ale także ogranicza nieuczciwą konkurencję ze strony szarej strefy. Z przykrością przyznajemy, jak wielkim problemem, stawała się ona dla nas samych, uczciwych właścicieli salonów. Moment wejścia w VAT, następujący przy przekroczeniu zaledwie 548 zł średniego dziennego utargu, od 1 kwietnia 2024 r. przestanie już skutkować bankructwem małego salonu, bo VAT staje się neutralny. Ucieczka w szarą strefę ze strachu przed tym podatkiem, przestaje się opłacać. Dotąd, Państwa ulubiony salon miał nad sobą tylko kij w postaci kosztownej kasy fiskalnej online i kontrolera skarbowego, któremu sami opłacaliście Państwo stylizację paznokci w formule tajemniczego klienta. Zwykła kosmetyczka musiała codziennie udowadniać, że nie jest przestępcą.

Teraz, ma marchewkę, czyli neutralny VAT, co jest impulsem, by rozwijać się, zwiększać jakość usług, zatrudniać, płacić podatki i wydawać więcej w Państwa firmach. Decyzja rządu ma pozytywny impact na 45 tys. miejsc pracy w Polsce, a 600 tys. w Unii Europejskiej, jeśli pozostałe państwa Unii docenią prekursorski krok polskiego rządu i pójdą w nasz ślad.

Jako pomysłodawcy VAT 8% na cały sektor beauty, Beauty Razem będzie kontynuować swoje działania na rzecz wspierania branży. Nasza organizacja nie ustanie w wysiłkach na rzecz promowania uczciwej konkurencji, bezpieczeństwa i mądrych regulacji w tzw. “medycynie” estetycznej, edukacji przedsiębiorców oraz dalszego dialogu z rządem, aby branża beauty mogła nadal się rozwijać i prosperować oraz abyście Państwo z uśmiechem korzystali z naszych usług w przystępnych cenach.

W najbliższym czasie planujemy szereg działań edukacyjnych i wsparcia dla salonów, aby pomóc im dostosować się do nowych regulacji. Chcemy, aby każdy przedsiębiorca w branży beauty miał dostęp do niezbędnych informacji i narzędzi, które umożliwią mu pełne wykorzystanie potencjału, jaki niesie ze sobą obniżka VAT do 8 proc. Nadchodzące lata pokażą, jak wielką zmianę dla lepszego może przynieść zaangażowanie, dialog i współpraca między branżą a decydentami. Jestem przekonany, że to dopiero początek pozytywnych zmian dla sektora beauty w Polsce.

Branża Beauty Razem pragnie podziękować premierowi Donaldowi Tuskowi za realizację naszego wspólnego postulatu, a także wszystkim zaangażowanym od 4 lat w jego wdrożenie parlamentarzystom, ministrom, rzecznikowi MŚP, ekspertom, salonom, specjalistom. To epokowe wydarzenie staje się impulsem do rozwoju salonów i wpływa pozytywnie na budżet i całą gospodarkę.

Zachęcam media i naszą Społeczność do obserwacji efektów tej zmiany, bo działania Beauty Razem były i zawsze będą ukierunkowane na dobro całej branży oraz jej klientów.

Wspólnie tworzymy lepszą przyszłość dla całej branży beauty.

Michał Łenczyński,
Założyciel Beauty Razem
Autor VAT 8% na Branżę Beauty

Autoryzowane cytaty ws. VAT 8% na cały sektor beauty

Poniższą wypowiedź możecie Państwo cytować zbiorczo lub fragmentarycznie, bez potrzeby autoryzacji:

– Jesteśmy szczęśliwi, że rząd zaakceptował mój postulat, obniżając VAT 8% na cały sektor beauty od 1.04.2024 r. – mówi Michał Łenczyński, lider Beauty Razem, pomysłodawca i autor rozwiązania – Dana nam w kampanii obietnica zostaje spełniona. Świadczy to o trosce o przedsiębiorcze kobiety, ale też o naszych klientów, budżet państwa i gospodarkę kraju. 4 lata pracy sztabu osób z naszej branżowej organizacji, przynosi dziś spektakularny efekt. – dodaje

– Obniżenie VAT do 8% na cały sektor beauty to win-win dla klienta, budżetu i salonu. Klient będzie nas chętniej odwiedzał bo nie zobaczy podwyżek, które bez zmian VAT, wg. analiz wyniosłyby ponad 15 proc. w 2023 roku i nawet 50 proc. w latach 2025-2026 – mówi Michał Łenczyński, autor postulatu – Salon ma oddech i zachętę, by nie bać się VAT i nie uciekać w szarą strefę, a zamiast tego inwestować i zatrudniać. Budżet ma dodatkowych podatników i więcej wpływów z podatków. Mądra decyzja rządu przerwała hiperinflację w usługach beauty. Wszyscy zyskują.

– Do teraz, wejście w 23% VAT uśmiercało niemal każdy mały salon beauty, który przez lata panicznie bał się przekroczenia utargu 558 zł dziennie – wyjaśnia Michał Łenczyński, autor postulatu VAT 8% – bo nawet tak niewielka kwota powodowała wejście w VAT i konieczność odprowadzania już zawsze 105 zł dodatkowego podatku od takiej kwoty. Teraz, nadchodzi czas zatrudniania i rozwoju. VAT 8% nareszcie ograniczy szarą strefę i nieuczciwą konkurencję w naszej branży.

– Trzy lata temu ówczesny rząd sprezentował kij dla branży beauty, świeżo poturbowanej kolejnym lockdownem. Ogłosił salony oszustami podatkowymi. – oburza się Łenczyński, autor postulatu – Od lipca 2021 r. nałożono na branżę beauty obowiązek posiadania kas fiskalnych online. Wysłano sztab urzędników skarbowych, którzy za państwowe pieniądze robili sobie paznokcie w formule tajemniczego klienta (nabycie sprawdzające – przyp red.). Problem tkwił jednak u źródła i był nią strach przed VAT, a skuteczną marchewką staje się jego obniżenie, by stał się neutralny. Jesteśmy świadkami spektakularnego ograniczenia szarej strefy i zwiększenia wpływów budżetowych.

– Niemożliwe stało się możliwe. Projekt VAT 8% na branżę beauty wymagał od zespołu Beauty Razem czterech lat pracy, setek rozmów z parlamentarzystami, dziesiątek badań i wielu analiz. – kwituje Michał Łenczyński z Beauty Razem, autor postulatu – Wypracowaliśmy rozwiązanie win-win dla wszystkich, którego wdrożenie staje się impulsem dla całej gospodarki. Jego przyjęcie jest logiczne, bo to oczywista korzyść.

– Beauty Razem pozostaje w ścisłym kontakcie z ministerstwem finansów – dodaje Michał Łenczyński, autor postulatu – Wprowadzając w 2020 r. określenie “branża beauty” do mainstreamu języka polskiego, ujęliśmy w nim całość sektora urodowego. Na dalszym etapie prac potrzebne będzie uściślenie katalogu usług objętych obniżką VAT. Wiemy, że zgodnie z obietnicą, VAT 8 proc. obejmie cały sektor beauty.

– Ta zmiana była możliwa, dzięki synergii decydentów, urzędników, ekspertów i wsparciu dziesiątek tysięcy członków Beauty Razem – twierdzi Michał Łenczyński, autor postulatu – podjęliśmy 4-letnie rozmowy z politykami wszystkich opcji i ministerstwami. W sprawę zaangażowali się parlamentarzyści, którzy wielokrotnie podnosili tę potrzebę w sejmowych interpelacjach, jak np. krakowski poseł Aleksander Miszalski i wielu innych. Postulat Beauty Razem VAT 8% uzyskał szerokie wieloletnie wsparcie od rzecznika MŚP Adama Abramowicza, a nawet znalazł się w jego programie “Nowa Polityka Gospodarcza”, popieranym przez jego Radę Przedsiębiorców i Radą Naukową.

Powyższe cytaty można stosować dowolnie i bez konieczności autoryzacji.

Jak Michał Łenczyński zabiegał o VAT przez 4 lata?

Opisujemy w punktach cały 4-letni proces starań o VAT 8% na cały sektor beauty:

Rok 2020 – walka o VAT-Beauty

15.03.2020 – ze spontanicznej inicjatywy Michała Łenczyńskiego, zakłada on grupę na Facebooku “Beauty Razem”, by w obliczu paniki Covid pomóc branży, w której sam działa od dziecka. Grupa nieoczekiwanie rozrasta się do 30 tys. osób, które na ich prośbę zaczyna reprezentować. Dziś Beauty Razem jest profesjonalną branżową organizacją.

1.04.2020 – dochodzi do lockdownu branży beauty z powodu Covid-19. Większość postulatów tarczowych Beauty Razem jest spełnionych w postaci tzw. “Tarczy Antykryzysowej”, a po odmrożeniu, branża się integruje i poturbowana usiłuje nadal działać

18.05.2020 – branża odmrożona, Łenczyński kontynuuje z ówczesnym rządem prace nad VAT. W korespondencji z ministerstwem rozwoju z lipca 2020, otrzymuje analizę VAT i wskazanie, że blokuje to unijna dyrektywa, ale rząd jest gotów na dalsze rozmowy, gdy zostanie zmieniona, wraz z sugestią, by Łenczyński uruchomił swoje kontakty polityczne/dyplomatyczne na poziomie UE. Ten – podejmuje serię rozmów i kontynuuje badania i analizy.

10.2020 – premier Morawiecki podejmuje decyzję o drugim lockdownie, wicepremier Gowin zaprasza branże (m.in. Beauty Razem) na spotkanie, po rozmowie z Beauty Razem, lockdown jest odwołany, bo wicepremier zagraża wyjściem z rządu za przemysł i beauty.

Rok 2021 – walka o VAT-Beauty

27.03.2020 – dochodzi do 5-tygodniowego lockdownu. Łenczyński zaproszony przez wiceminister rozwoju Olgę Semeniuk, formułuje oczekiwania wsparcia rządowego branży oraz listę PKD i otrzymuje miliard złotych (źródła) dla swojej branży.

1.07.2021 – ówczesny rząd ogłasza branżę beauty szarą strefą i białą plamą na rynku płatności bezgotówkowych; ministerstwo finansów wprowadza obowiązek płatności bezgotówkowych oraz kasy fiskalne online dla branży beauty i zaczyna zmasowane kontrole w formule “tajemniczego klienta”.

Łenczyński w kilkuset wywiadach przypomina o konieczności VAT 8% i prowadzi dalsze rozmowy. Dociera także oprócz parlamentarzystów, do europarlamentarzystów, lecz większość nie jest zainteresowana podjąć tematu na szczeblu UE, bez wyraźnego odgórnego impulsu. Na polskich sejmowych ławach pojawiają się kolejne interpelacje o konieczności obniżenia podatku.

Rok 2022 – walka o VAT-Beauty

Styczeń 2022 – powracający do Polski z funkcji przewodniczącego EPL Donald Tusk, rozpoczyna prekampanię wyborczą w kraju wśród małych przedsiębiorców, w tym salonach kosmetycznych. Zamierza odwiedzić salony beauty, a jako że prawie wszystkie są już zrzeszone w Beauty Razem, ich właścicielki informują Łenczyńskiego o nadchodzącym spotkaniu, a ten, przesyła im 15-stronnicową analizę VAT 8% Beauty Razem.

Dochodzi do przekazania dokumentu, pani Iwona, fryzjerka z Pabianic wręcza Donaldowi Tuskowi do rąk własnych teczkę prowadząc transmisję na żywo i mówiąc wyłącznie o VAT. Donald Tusk bezpośrednio dowiaduje się o problemie 8/23% ciążącym na branży od 2006 roku, obiecując inwerwencję (źródło: PAP). W trakcie wizyty w kolejnym salonie, p. Karolina z Łomży zaskakuje Donalda Tuska tym samym problemem i zachęca go do obniżki podatku. Obie panie ponoszą konsekwencje zmasowanego hejtu po publikacji TVP Info i uzyskują od Beauty Razem wsparcie psychiczne i ochronę reputacji w social media.

Styczeń 2023 – dochodzi do spotkania Cezarego Tomczyka z Michałem Łenczyńskim, w trakcie którego C. Tomczyk zobowiązuje się do pilotowania sprawy i otrzymuje dokumentację.

Wskutek próśb Beauty Razem, rząd wykreśla z rozporządzenia lockdownowego restrykcji covid-owskich.

Wybucha wojna w Ukrainie. Temat VAT ucichł ze względu na siłę wyższą, a Beauty Razem organizuje 1.000 miejsc pracy dla uchodźców, transport, noclegi, podgrupę pośrednictwa pracy, uczy jak zatrudniać obcokrajowców oraz zbiera środki na Polską Akcję Humanitarną.

Od kwietnia 2022, gdy pierwszy szok po wybuchu wojny opada, Łenczyński prowadzi dalsze rozmowy z parlamentarzystami i europarlamentarzystami, a w kolejnych kilkuset wywiadach, każdorazowo podkreśla potrzebę VAT 8% na usługi beauty.

Rok 2023 – walka o VAT-Beauty

Przedsiębiorcy przy Rzeczniku MŚP wspierającym Beautyy Razem, prowadzą zbiórkę ws. postulatu Dobrowolnego ZUS (emerytalnego) dla przedsiębiorców, a Beauty Razem zaprasza salony do zbiórki. Salony dostarczają najwięcej podpisów z wszystkich branż, ale akcja ostatecznie kończy się fiaskiem, tzn. nie zostaje zebranych 100 tys. podpisów, bo przedsiębiorcy zajęci są prowadzeniem firm i podatków.

Wraz ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi, politycy są coraz to bardziej skłonni do zachęt i składania obietnic kolejnym grupom społecznym. Beauty Razem dysponuje dotarciem do 100 tys. salonów beauty, które co miesiąc odwiedza 10 milionów klientów – zarazem wyborców.

Partie składają Łenczyńskiemu oferty, lecz ten decyduje, że z szacunku do poglądów Członków Beauty Razem, organizacja nie poprze żadnej opcji, a z każdej wybierze zaangażowanych i sprawdzonych. Tworzy ponadpartyjne listy kandydatów, na podstawie ich działalności i interpelacji. Dzięki sugestii głosowania na przychylnych branży kandydatów z niższych miejsc na listach, skutecznie zmieniają się nazwiska posłów, bo listę Beauty Razem “Piękna Polska” odwiedza w dniu wyborów 0,5 mln wyborców. Beauty Razem uzyskuje w ramach “Pięknej Polski” ponad 80 zaprzyjaźnionych parlamentarzystów i ministrów z każdej opcji oraz pisemne zobowiązania realizacji postulatów.

Koalicja Obywatelska jest jedyną opcją, która odgórnie wprowadza do programu wyborczego VAT 8% Łenczyńskiego (“Konkret 38”), co komunikuje na konwencji wyborczej przyszły premier Donald Tusk, nawiązując do spotkań z członkiniami Beauty Razem. Kandydaci przychylni postulatowi w oparciu o przeszłą działalność mają miejsce w każdym z okręgów sugestii Beauty Razem. Wskutek tego, Koalicja Obywatelska uzyskuje astronomiczne poparcie w branży i części jej klientów. Przejmuję z opozycją władzę w Polsce, a Donald Tusk staje się premierem.

Rok 2024 – walka o VAT-Beauty

Styczeń 2024 – Po skrótowej wypowiedzi premiera Donalda Tuska ws. obniżki podatków, pojawia się interpretacja, jakoby rząd miał wycofać się z obiecanego postulatu. Rzecznik MŚP kontaktuje się z Łenczyńskim, a ten błyskawicznie reaguje dzwoniąc do posłów i dyrekcji ministerstwa finansów. Ci, potwierdzają, że plany VAT 8% nie uległy zmianie.

Minister finansów Andrzej Domański, nazajutrz publicznie potwierdza w mediach kontynuację prac nad VAT 8% dla branży beauty.

Dzień później, premier Donald Tusk 30.01.2024, publicznie zobowiązuje się, że w dniu 1.04.2024, VAT 8% na cały sektor beauty wejdzie w życie.

W styczniu 2024 roku, Michał Łenczyński po serii pogróżek, znajduje żyletki rozsypane na progu swojego domu. Tydzień później, pod biurem Beauty Razem, zostaje zdewastowany jego samochód, co porusza lokalną społeczność i odbija się szerokim echem w krakowskich mediach, generując ok. 10-krotnie większym zasięg lokalny, niż wizyta Elona Muska tego samego dnia.

W dniu ogłoszenia przez premiera Donalda Tuska wprowadzenia VAT 8% i realizację jego postulatu, Łenczyński traci przytomność i z podejrzeniem zawału serca trafia na nocną opiekę zdrowotną. Obecnie jego stan zdrowia jest prawidłowy. Ze względu na stan zdrowia, wydaje tylko niezbędne komunikaty, a konferencja prasowa jest przeniesiona na 7.02.2024.

Na środę 7.02.2024 godz. 12:00 – planowana jest konferencja prasowa Beauty Razem, link: meet.google.com/chv-dced-mjh informacje: michal@beautyrazem.pl

Dnia 1.04.2024 – Postulat Beauty Razem, czyli VAT 8% ma wejść na cały sektor beauty

W 2024 roku odbędą się wybory samorządowe oraz zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego.

VAT 8% na sektor Beauty to win-win dla wszystkich

Solidnie uzasadniony analizami ekonomicznymi i 4-letnimi badaniami CAWI postulat Beauty.

Klient:

 • nie zobaczy tak wysokich planowanych podwyżek cen w salonach
 • salony wydają VAT w jego firmie, więc dają mu podwyżkę
 • chętniej odwiedza salon, bo go stać

Salon:

 • nie musi uciekać w szarą strefę
 • ma więcej środków na rozwój
 • tworzy nowe miejsca pracy

Budżet:

 • ma większe wpływy z podatków dochodowych
 • ma nowych podatników VAT
 • ma lepsze mechanizmy kontroli

Dodatkowe fakty ekonomiczne – jak VAT “uśmiercał” salony

Limit zwolnienia VAT nie przystaje do dzisiejszych czasów, bo pomimo inflacji, nie był przez wiele lat waloryzowany. Zaczęło dochodzić do paradoksu, że przy takiej inflacji, VAT zaczął obejmować nawet najmniejsze firmy, takie jak malutkie salony beauty. Po przekroczeniu 200 tys. przychodu rocznie (zaledwie 547,96 zł dziennie), firma obowiązkowo zostaje obłożona dodatkowym podatkiem VAT.

Próg wejścia w VAT wynosił odpowiednio:

 • Przychód roczny: 200.000 zł w latach 2017-2024
 • Przychód roczny: 150.000 zł w latach 2011-2016
 • Przychód roczny: 100.000 zł w roku 2010
 • Przychód roczny: 50.000 zł w roku 2008-2009

Przez 8 lat, limit się nie zwiększył, a przez inflację, dzisiejsza złotówka nie jest warta nawet 50 groszy sprzed 8 lat.

Należy zwrócić uwagę, że przychód nie jest zyskiem. To to, co wpływa do kasetki. Z tego, salon i każda firma musi opłacić pensję, czynsz, podatki i całą plejadę kosztów.

Oznacza to, że każdy salon który zrobił usługi za więcej niż 547,96 zł, z dniem wejścia w VAT:

 • Musi doliczyć do cen 23% tracąc konkurencyjność (czyli podnieść ceny z 547,96 zł 673,99 zł), lub
 • Przełknąć obniżkę zysku nawet o połowę (czyli z 547,96 zł oddać 104,34 zł), lub
 • Zamknąć biznes

Niestety, alternatywą przed “śmiercią dla firm” była wyłącznie ucieczka w szarą strefę, czyli niewystawianie paragonu.

To było szkodliwe dla branży błędne koło:

 • Nieuczciwy salon nie wystawiając paragonu nie płacił żadnych podatków
 • Klienci wybierali nieuczciwe salony z szarej strefy, bo było taniej
 • Legalne salony były oburzone, że nielegalne zaniżają ceny

Branża beauty znajdowała się w potrzasku. Jedynym pomysłem Państwa było wytoczenie salonom wojny, czyli wprowadzenie kas fiskalnych online (prowadzących kontrolę w czasie rzeczywistym) od 1.07.2021 roku, ogłoszenie urzędom skarbowym że salony to szara strefa i wysłanie sztabu kontrolerów.

To błędne koło zostało przerwane. Dzięki VAT 8% na sektor beauty, salony otrzymały nie kij, lecz marchewkę. Przestały się obawiać wykazywać przychodów, bo po wejściu w VAT, będą mogły go odliczać z kosztów (często na stawce 8-23%), więc nie będą go płacić. Nie będą musiały podejmować dramatycznej decyzji o podwyżkach o 23%, albo o zmniejszeniu pensji o połowę.

Decyzja rządu jest pozytywnym impulsem dla klientów, salonów i gospodarki.

W imieniu Branży Beauty, dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pracę nad sukcesem 8% VAT dla Branży Beauty.

TAGI

Komentarze

Beauty Razem

Organizacja branżowa 100.000 ekspertów Beauty, kosmetyczek, kosmetologów, stylistek, wizażystek, fryzjerek i przedstawicieli kilkudziesięciu pokrewnych specjalności.

 • Kontrola Sanepid - Poradnik i pomocna lista kontrolna

  Kontrola Sanepid – Poradnik i pomocna lista kontrolna

  99,00  z VAT

  lub za 0 zł z Kartą członkowską

  Dodaj do koszyka
 • BeautyRazem_Kontrola_PIP_Poradnik_i_Lista_kontrolna

  Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy – Poradnik i pomocna lista kontrolna

  99,00  z VAT

  lub za 0 zł z Kartą członkowską

  Dodaj do koszyka
 • Porada Prawna Beauty

  249,00  z VAT
  Dodaj do koszyka
 • Promocja!

  Salon Power Pack

  Original price was: 3.870,00 zł.Current price is: 999,00 zł. z VAT

  Najniższa cena z 30 dni: 999,00 

  lub za 0 zł z Kartą członkowską

  Dodaj do koszyka

Przeczytaj także

BEAUTY VAT SONG – Piosenka na Prima Aprilis o VAT 8%! [Pobierz]

VAT 8% na usługi kosmetyczne już z nami jest od 1.04.2024. BEAUTY VAT SONG, to primaaprilisowa piosenka od Beauty Razem. Wydana przez pomysłodawców VAT 8% na branżę beauty zaraz po oświadczeniu prasowym (klik). Każdy może posłuchać piosenki (klik), a także pobrać piosenkę (klik) i dowolnie ją publikować.

01.04.2024

Rozporządzenie VAT 8% na Branżę Beauty już jest. Marzenie jest faktem! [Komunikat Prasowy]

Ministerstwo Finansów opublikowało w Dzienniku Ustaw nr 387 rozporządzenie obniżające VAT 8% na usługi kosmetyczne. To oficjalny komunikat Beauty Razem, pomysłodawców VAT 8% na branżę beauty i odpowiedź na rozporządzenie.

18.03.2024

Tajne Teczki VAT 8% Beauty Razem. Co w nich było? [Ujawniamy]

Zaskakujący finał planowanego spotkania Michała Łenczyńskiego z Beauty Razem z Ministrem Finansów Andrzejem Domańskim. Szumnie zapowiadana w mediach rozmowa nie doszła do skutku, z zdarzenie zakończyło się zaskakująco.

04.03.2024

Zapisz się, a nie przegapisz niczego ważnego. W naszym newsletterze znajdziesz informacje o najciekawszych dyskusjach, postach, produktach i nowościach, które ciągle pojawiają się w Grupie Beauty Razem!

Coś poszło nie tak. Spróbuj raz jeszcze.
Dziękujemy za zapis. Jesteśmy w kontakcie!
0
  0
  Twój koszyk
  Twój koszyk jest pustyWróć do sklepu